Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31140 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Strateginė kryptis

VISAGINAS – ENERGETIKOS KOMPETENCIJŲ CENTRAS

     Visaginas tiek Lietuvoje, tiek ir Europoje žinomas kaip energetikos miestas. Jo istorija glaudžiai susijusi su energetika – Visaginas buvo įkurtas kaip Ignalinos atominės elektrinės miestas palydovas, be to, jame gyvena dauguma Ignalinos AE darbuotojų, mieste esanti pramonė glaudžiai susijusi su atomine elektrine.
      Veikiant Ignalinos atominei elektrinei Visagine buvo aktyviai vystoma pramonė, kadangi Visagino miestas buvo pastatytas kaip elektros energijos gamybos centras, todėl savivaldybės teritorijoje veikė įmonės, gaminusios įvairią produkciją atominei elektrinei. Pramonė Visagine vystoma ligi šiol – dalis minėtų įmonių yra išlikusios, 37 proc. visų darbingo amžiaus Visagino gyventojų dirba šioje srityje. Visaginas pasižymi kvalifikuotų darbininkų ir amatininkų, specialistų bei technikų ir jaunesniųjų specialistų skaičiumi (55 proc. visų darbingo amžiaus gyventojų).
      2009 m. gruodžio 31 d. Ignalinos atominės elektrinės veikla buvo nutraukta. Nors šiuo metu abu reaktoriai ir sustabdyti, vyksta intensyvūs eksploatacijos nutraukimo darbai, kurie reikalauja kompetencijų branduolinio kuro, radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir panašiose srityse. Vienas iš Ignalinos atominės elektrinės tikslų – tapti pripažintais pasaulyje saugaus ir efektyvaus atominės elektrinės energijos blokų su RBMK tipo reaktoriais eksploatacijos nutraukimo lyderiais ir ekspertais. Įgyvendinant šį tikslą, siekiama Visagine išplėtoti aukščiausio lygio žmogiškųjų išteklių, laiko, lėšų ir procesų valdymo, projektų vadybos ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymo sistemą. 
      2007 m. pradėjus svarstyti naujos atominės elektrinės statybos galimybes Lietuvoje, taip pat buvo pasirinktas Visaginas. Po 2012 m. spalio 14 d. referendumo, Lietuvos piliečiams nepritarus AE statyboms, Visagino atominės elektrinės statybų perspektyvos išlieka neaiškios.

     2014 m. Visaginas pasirinko vystyti strateginę kryptį „Visaginas – energetikos kompetencijų centras“. Siekiama, kad Visaginas taptų energetikos kompetencijų centru, kuriame glaudžiai bendradarbiauja mokslas ir verslas, kartu su ES ir pasaulio energetikos lyderiais kuriamos technologijos ir vystomos inovacijos. Svarbu pabrėžti, kad strateginė kryptis „Visaginas – energetikos kompetencijų centras“ apima ne tik branduolinės energetikos, bet ir kitų energetikos rūšių plėtojimą Visagine.
     Sėkmingam strateginės krypties įgyvendinimui numatyta sudaryti palankias sąlygas verslo ir mokslo plėtrai Visagine kuriant verslo, mokslo ir švietimo organizacijų bendradarbiavimo ekosistemą, steigiant pramonės parką bei Visagino energetikos mokslų centrą. Siekiama į Visaginą pritraukti investuotojus bei potencialius partnerius, todėl planuojama paruošti infrastruktūrą investavimui, optimizuoti verslo aptarnavimo procesus, sudaryti sąlygas jungtinių projektų su Ignalinos atomine elektrine vystymui, didinti mokslinį ir inžinerinį potencialą Visagine. Visagino technologijų ir energetikos parke planuojama įkurti branduolinių technologijų klasterį, vystyti edukacinius ir mokslinius projektus, aktyviai bendradarbiauti su kitų šalių inovacijų centrais bei technologijų parkais. Visaginas planuoja dalyvauti tarptautinėse organizacijose, rengti ir vykdyti tarptautinius su energetika susijusius projektus, inicijuoti bandomuosius projektus, susijusius su atsinaujinančiais energijos ištekliais. Papildomai siekiama pritraukti investuotojus į Visagino pramoninę zoną, kurioje yra didelė gamybinių pastatų pasiūla. Prioritetinės veiklos šioje zonoje: energetikos įrenginių remontas ir aptarnavimas, energiją taupančios technologijos, medžio apdirbimas, metalo apdirbimas.
      Didelis dėmesys turėtų būti skiriamas turimų energetikos kompetencijų sisteminimui, kūrimui, kaupimui ir perdavimui. Pagrindinės Visagino gyventojų kompetencijos energetikos srityje – atominės elektrinės uždarymo ir atominės elektrinės eksploatavimo. Perspektyvinės kompetencijos: projektų, susijusių su moksliniais tyrimais ir technologijų plėtra, įgyvendinimas, atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo elektros ir šilumos gamyboje inovacinių technologijų vystymas, kompetencijos vystant efektyvią ir ekologišką transporto sistemą, kompetencijos užtikrinant modernią apšvietimo sistemą, racionalaus energijos vartojimo kompetencijos.
     Strateginės krypties viešinimui sukurtas naujas Visagino prekinis ženklas bei šūkis „Pasikrauk energijos Visagine!“. Šios priemonės pristato Visaginą kaip daugiakultūrį, jauną, aktyvų, energetikos ir technikos specialistų miestą, galintį pasiūlyti įvairių veiklų bei užsiėmimų. Savivaldybės šūkis "Pasikrauk energijos Visagine!" kviečia Jus į energetikų miestą – įgyti naujų žinių čia mokantis ir tobulėjant, kurti ir vystyti verslą čia dirbant ir aktyviai ilsėtis pušynų ir ežerų apsuptame Visagine.
     Prie strateginės krypties pasirinkimo ir tolimesnio įgyvendinimo bei kompetencijų kūrimo ir vystymo prisideda Visagino savivaldybė (www.visaginas.lt), VĮ Ignalinos atominė elektrinė (www.iae.lt), Visagino atominė elektrinė, priklausanti UAB „Lietuvos energija“(www.vae.lt), VšĮ Ignalinos atominės elektrinės regiono verslo inkubatorius (www.iaeregionas.lt), VšĮ Visagino technologijų ir energetikos parkas (www.vtep.lt) bei Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras (www.vpm.lt), kuriame šiuo metu yra kuriamas Energetinio sektorinio praktinio mokymo centras, rengiamos mokymo priemonės elektros ir energijos bei elektronikos ir automatikos posričių modulinėms mokymo programoms.
     Prie pasirinktos Visagino strateginės krypties įgyvendinimo kviečiame prisidėti verslo, švietimo ir mokslo, kultūros bei nevyriausybinių organizacijų atstovus. 

      Kviečiame vystyti įvairaus pobūdžio su energetika susijusius projektus bei mokslinius tyrimus Visagine:
– 
naujų AE eksploatavimo nutraukimo metodų ir technologijų kūrimas bei esamų metodų ir technologijų optimizavimas ir tobulinimas;
– technologijų, susijusių su kitomis energetikos rūšimis (alternatyviosios energetikos) vystymas;
– efektyvių technologijų bei medžiagų gyvenamųjų ir pramoninių objektų renovacijai kūrimas;
– buitinių bei pramoninių atliekų perdirbimo technologijų kūrimas;
– „žaliųjų protingųjų miesto ir namo“ technologijų (ang. smart green technologies) vystymas;
– kitų technologijų vystymas.


 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2016-08-10 08:53:40
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                      Miesto schema

 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 31679066
Šiandien apsilankė: 958
Dabar naršo: 60

 

 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema