Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31140 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Investicijos 2014–2020 m.

VISAGINO POTENCIALAS IR GALIMYBĖS

Vaizdo filmas „Žvilgsnis į Visagino ateitį“

Utenos regiono integruotos teritorijų vystymo programos 2014–2020 m. projekto tikslai, uždaviniai, priemonės ir veiksmai, numatomi įgyvendinti Visagino savivaldybėje
 


Ignalinos atominėje elektrinėje vykdomas eksploatacijos nutraukimo procesas ir neaiški situacija dėl VAE statybos neigiamai veikia Visagino investicinę aplinką bei kelia susirūpinimą dėl tolesnės Visagino savivaldybės ekonominės bei socialinės raidos. Šios aplinkybės lėmė poreikį Visagino savivaldybės administracijai nustatyti aiškią strateginę kryptį, kurios dėka būtų galima išnaudoti Visagino ekonominį potencialą, paskatinti ekonomikos plėtotę savivaldybėje bei pagerinti žmonių gyvenimo sąlygas.
Galimybių studijos tikslas – parengti Visagino savivaldybės įvaizdžio formavimo ir investicijų pritraukimo galimybių studiją, kurios pagrindu bus atnaujintas Visagino savivaldybės 2010–2015 metų strateginis plėtros planas.
Įvaizdžio formavimo ir investicijų pritraukimo galimybių studija buvo atliekama dviem etapais. Pirmame etape buvo siekiama identifikuoti strateginę kryptį, kuri turėtų didžiausią potencialą ir padėtų Visagino savivaldybei pritraukti daugiausiai investicijų. Antrame etape buvo kuriamas įvaizdis, kuris geriausiai atspindėtų pasirinktą strateginę kryptį ir tuo pačiu padėtų pritraukti potencialias investicijas.
Siekiant identifikuoti Visagino strateginę kryptį, buvo vykdyta keturių etapų analizė: 1) realios esamos situacijos Visagine vertinimas, 2) strateginių dokumentų analizė, 3) susitikimai su išoriniais ekspertais, vietos gyventojais, verslininkais, NVO ir kitomis organizacijomis, 4) SSGG analizė. Didelis dėmesys buvo skiriamas kitų miestų, kuriuose buvo nutrauktas elektrinių, iki tol buvusių pagrindiniu pajamų šaltiniu, ekploatavimas, patirčiai. Analizės metu buvo nustatytos keturios Visagino stiprybės: (i) energetika, (ii) sportas ir aktyvus laisvalaikis, (iii) pramonė ir verslas, (iv) mokslas ir technologijos, iš kurių buvo suformuotos keturios potencialios strateginės kryptys: 

 Visaginas – Aukštaitijos sporto ir aktyvaus laisvalaikio sostinė;
 Visaginas – branduolinės energetikos miestas;
 Visaginas – technologijų ir inovacijų centras;
 Visaginas – energetikos kompetencijų centras.

Pagal ekspertų sudarytą strateginių krypčių vertinimo metodiką, buvo atrinktos dvi strateginės kryptys „Branduolinės energetikos miestas” ir „Energetikos kompetencijų centras”, kurios tyrimo eigoje buvo sujungtos į vieną. Naujai sudarytai strateginei krypčiai buvo suteiktas pavadinimas „Visaginas – energetikos kompetencijų centras“. 
Strateginės krypties vizija: Visaginas – energetikos kompetencijų centras, kuriame glaudžiai bendradarbiauja mokslas ir verslas, kartu su ES ir pasaulio energetikos lyderiais kuriamos technologijos ir vystomos inovacijos.
Sėkmingam strateginės krypties įgyvendinimui sudarytas priemonių planas bei strateginės krypties įgyvendinimo stebėsenos gairės. Priemonių plane nustatyti keturi tikslai: (i) sąlygų verslo ir mokslo plėtrai Visagine sudarymas, (ii) energetikos kompetencijų sisteminimas, kūrimas, kaupimas ir perdavimas, (iii) partnerystės tinklo kūrimas, (iv) VAE statybos skatinimas. Strateginės krypties įgyvendinimas glaudžiai susijęs su bendradarbiavimu tarp Visagino savivaldybės administracijos, Ignalinos atominės elektrinės, Visagino atominės elektrinės, IAE regiono verslo inkubatoriaus, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro, Visagino technologijų ir energetikos parko. 
Antrame galimybių studijos etape buvo nagrinėti penki potencialūs strateginės krypties šūkiai. Atlikus ekspertinį vertinimą bei atsižvelgus į Visagino savivaldybės administracijos rekomendacijas, buvo pasirinktas šūkis: Pasikrauk energijos Visagine!
Atsižvelgiant į pasirinktą strateginę kryptį ir šūkį, buvo kuriamas Visagino savivaldybės logotipas. Logotipo atranka vyko dviem etapais: pirmajame etape buvo nagrinėtos keturios logotipų alternatyvos ir jų variacijos. Antrajame etape buvo vykdyta gyventojų apklausa, kurios metu buvo renkamasi iš dviejų pirmajame etape daugiausiai taškų surinkusių logotipų. Pasirinktas Visagino logotipas – tai „V“ raidės (kaip Visagino inicialo) ir gerai atpažįstamo įtampos ženklo, simbolizuojančio energiją, kompozicija. Logotipo sudedamosios dalys atspindi miestą, žinias bei gamtą ir energiją.


Visagino savivaldybės įvaizdžio formavimo ir investicijų pritraukimo galimybių studija

Projektai

Visagino miesto bendrasis planas

Visagino savivaldybės bendrasis planas

Didžiųjų prekybos įmonių išdėstymo Visagino mieste specialusis planas

Visagino savivaldybės vandens tiekimo, nuotekų ir lietaus kanalizacijos tvarkymo infrastruktūros specialiojo plano sprendiniai

Visagino savivaldybės šilumos ir dujų ūkių (infrastruktūros plėtros) specialiojo plano sprendiniai

Paskutinis atnaujinimas: 2018-04-11 16:09:45


 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                      Miesto schema

 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 40491265
Šiandien apsilankė: 3872
Dabar naršo: 50

 

 

 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema