Visagino savivaldybė - straipsniai : „Įgūdžių laboratorija“ kviečia jaunus žmones iš Visagino į 30 dienų iššūkį!

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31140 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Naujienos
„Įgūdžių laboratorija“ kviečia jaunus žmones iš Visagino į 30 dienų iššūkį!

„Įgūdžių laboratorija“ – pirmoji Lietuvoje alternatyvi mokykla-stovykla jaunų žmonių bendruomenei. „Įgūdžių laboratorijoje“ dešimt jaunuolių, gyvendami kartu ir medžio dirbtuvėse gamindami inovatyvius dizaino gaminius, ugdosi darbinius ir socialinius įgūdžius. Alternatyvi mokyklos programa apima jaunų žmonių bendruomenės kūrimą, pameistrystę medžio dirbtuvėse, patyriminius žygius, maisto gaminimą. Stovyklos vyksta visais metų laikais Antalieptės miestelyje (Zarasų r.)  įsikūrusiame „Inovatorių slėnyje“ – istorijos, išskirtinės gamtos ir kūrybos apsuptyje. Antroji „Įgūdžių laboratorijos“ stovykla prasideda netrukus – 2019 m. sausio 29 d.
Kas gali dalyvauti „Įgūdžių laboratorijoje“?
Gera žinia tai, kad „Įgūdžių laboratorijoje“ gali dalyvauti Anykščių, Zarasų, Utenos, Visagino, Molėtų ir Ignalinos rajonų jaunuoliai. Merginos ir vaikinai nuo 14 iki 18 metų kviečiami dalyvauti vasarą, o vyresni nuo 18 iki 35 metų, kitu metų laiku. Prioritetas teikiamas jaunuoliams patiriantiems socialinę atskirtį, turintiems negalią, probacijos pareigūnų prižiūrimiems jaunuoliams ir kitiems jauniems žmonėms, kurie stokoja socialinių ir darbinių įgūdžių.


Kokią naudą gauna dalyviai?
„Įgūdžių laboratorijos“ dalyviams suteikiamas neformalaus ugdymo pažymėjimas, nemokamas maitinimas ir apgyvendinimas stovyklos metu. Jaunuoliai per 30 dienų išmoksta naudotis medžio apdirbimo įranga, pozityviai bendrauti, valdyti asmeninius finansus, gaminti maistą, tvarkytis buityje. Jaunuoliams teikiama socialinio darbuotojo, psichologo ir karjeros konsultanto pagalba.
Pirmosios „Įgūdžių laboratorijos“ dalyvis Romanas iš Antazavės sako, kad „Čia išmokau naudotis skirtingais instrumentais ir ne tik. Išmokau pasitikėti žmonėmis, nebijoti bendrauti. Buvo labai daug užsiėmimų, ekstremalių žygių su nakvyne ir visokių kitų dalykų. Vadovai yra nuostabus žmonės, jie visada pasiruošę padėti“.
Didelę dalį stovyklos jauni žmonės, kartu su meistrų komanda, dirba medžio dirbtuvėse, kur gamina inovatyvius dizaino gaminius, arba antram gyvenimui prikelia niekam nebereikalingus baldus. „Manome, kad pameistrystė yra tinkamas metodas ugdyti jaunų žmonių darbiniams gebėjimams ir motyvacijai, kadangi rezultatas yra greitai matomas, apčiuopiamas, o jaunuolis gali jį pamatyti ir pasakyti „Aš irgi galiu!” – sako “Įgūdžių laboratorijos” sumanytojas Arūnas Survila.
„Įgūdžių laboratorija“ – erdvė komandiniam ir  individuliam darbui
Stovykloje daug dėmesio skiriama jauno žmogaus santykio su kitais kūrimui. Pradedant nuo to, kad 10 jaunų žmonių mėnesį gyvena viename name, kur patys nustato bendro gyvenimo taisykles, skirstosi buities darbus, kartu organizuoja savo laisvalaikį, taip mokydamiesi klausyti, įsiklausyti, derinti skirtingus poreikius, nuostatas. Neformalaus ugdymo metodai, patyriminiai žygiai pėsčiomis, dviračiais ar kajakais padeda jauniems žmonėm geriau suprasti savo vaidmenį grupėje, identifikuoti stiprybes ir silpnybes, atrasti priemones kaip galima dirbti su savimi ir padėti kitiems, mokytis spręsti konfliktines situacijas, bendradarbiauti.
„Įgūdžių laboratorijoje“ daug dėmesio skiriama individualiam darbui su kiekvienu dalyviu. Šiuo atveju yra skatinama jaunų žmonių savirefleksija, siekiama suprasti ir parinkti individualų mokymosi būdą, motyvuoti veikti, konsultuoti ties mokymosi ar karjeros klausimais, padėti jaunam žmogui atrasti tinkamiausią ir jį motyvuojančią veiklą.
Susidomėjusius „Įgūdžių laboratorija“ kviečiame susisiekti.
 
Vytautas Eidėjus
Programos „Įgūdžių laboratorija“ koordinatorius
+37060012941
vytautas.eidejus@zmogui.lt
www.igudziulaboratorija.lt

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)


 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                      Miesto schema

 

 

 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 42312317
Šiandien apsilankė: 1578
Dabar naršo: 94
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema