Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31140 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Visagino miesto 40-mečio šventiniai renginiai

 Visagino trečiojo amžiaus universitetas - TAU


Didžiausia skraistė - Visagine! (video)

Tai mūsų organizacijos ir partnerių dovana miestui 40-mečio proga.
Vaizdo siužeto autorius Anton Šuminskij, dainos žodžiai, muzika ir atlikimas - Violeta ir Maksim Bendelston.

 

ŠVENTĖS AKIMIRKŲ KALEIDOSKOPAS

Prieš 40 metų – 1975 m. rugpjūčio 10 d. atominės elektrinės statybininkai atvežė ir pastatė dabartinėje miesto vietoje didelį akmenį, kurio kontūrai primena Lietuvą. Nuo tų laikų ši diena laikoma miesto gimtadieniu.
Rugpjūčio 1 d., šeštadienį, Visaginas atšventė gražų jubiliejų – miesto 40-metį. Ta proga visaginiečiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į šventinį renginį „Gyva žmonių kalba“, kurį organizavo Visagino savivaldybės administracija ir Visagino kultūros centras. Šventė stebino daugybe kultūros renginių ir įvairių kitų veiklų, kurios vyko skirtingose miesto erdvėse. Deramas dėmesys buvo skiriamas ir jaunam, ir senam, ir sportuojančiam, ir liaudiškas tradicijas puoselėjančiam Visagino gyventojui.
Tądien tradiciškai buvo sušauktas iškilmingas Visagino savivaldybės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo Zarasų, Ignalinos, Molėtų ir Anykščių rajonų savivaldybių atstovai, oficialios miestų partnerių delegacijos ir kiti garbingi svečiai. Iškilmingas posėdis prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu, kurį gyvai atliko Visagino miesto garbės pilietė, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos direktorė Česlava Pimpienė su Vitos Pimpienės mokiniais. Po to sveikinimo žodį tarė savivaldybės mero pareigas atliekanti tarybos narė Tamara Gaivoronskaja. Ji pasveikino visus susirinkusius: „Su viltimi žvelgiu į Visaginą, jo žmones. Perspektyvoje regiu modernaus kūrybingo miesto viziją, priartėjusią prie žmogaus, esu įsitikinusi: mūsų ir jūsų veikla, darbas, kūryba, judėjimo kryptis ir augimo perspektyva reikalingiausia būtent namuose, o ne kur nors kitur.  Mes juk galime sujungti savo rankas, protą, išgales, meilę, kad mūsų gyvenimas taptų dar gražesnis ir šviesesnis. Auginkime savo miestą, puoselėkime ir saugokime jį.“ Sveikinimo žodį taip pat tarė išrinktoji merė Dalia Štraupaitė, istorijos mokytojas, humanitarinių mokslų daktaras Algirdas Kavaliauskas, Visagino miesto garbės pilietis, buvęs IAE direktorius Viktoras Ševaldinas ir kiti garbingi svečiai. Posėdžio metu taip pat buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę Visagino miestui ir gyventojų gerovei žmonės, kurie savo nuoširdžiu darbu, jaunatviška energija, kūrybinėmis ambicijomis garsina, puošia mūsų miestą. Į šventę atvykę Visagino miestų partnerių delegacijų vadovai taip pat pasveikino visus gražaus miesto jubiliejais proga. Padėkos raštai ir atminimo suvenyrai buvo įteikti miestų partnerių delegacijoms iš Zambruvo (Lenkija), Dagdos (Latvija), Slanimo ir Smurgainių (Baltarusija). Kartu su visaginiečiais svečiai dalyvavo visuose šventiniuose renginiuose.
Vėliau aikštelėje prie prekybos centro „Domino“ prasidėjo klounų teatro studijos „Dulidu“ (Klaipėda) programa vaikams „Linksmas vėjas“, susidedanti iš šokių, konkursų, etiudų. Iš karto po klounų programos prasidėjo Visagino kūrybos namų vaikų folkloro kolektyvo „Radastėlė“ (vad. Inga Cicėnienė) programa. Šioje erdvėje taip pat stovėjo palapinė, kurioje buvo įteikiami mažųjų visaginiečių pasai. Mažuosius visą vakarą linksmino įvairūs atrakcionai.
Santarvės aikštėje įvyko Trečiojo amžiaus universiteto Visagino filialo Drabužių gamybos ir dizaino fakulteto kūrybinė akcija „Visagino skraistė“. Tai didžiulis kolektyvinis kūrybinis darbas, simbolizuojantis meilę Visaginui. Įvairiomis technikomis sukurta daugiau kaip 1240 skraistės 50x50 cm dydžio fragmentų. Didžioji skraistė buvo išskleista pagrindinėje miesto Santarvės aikštėje. Ji uždengė net 310 kvadratinių metrų aikštės ("Visagino skraistės" katalogas).
Taip pat buvo pristatyta Marijos Ščerbakovos meninė instaliacija ir vyko šventinis koncertas „Gyva žmonių kalba“. Scenoje pasirodė Visagino kultūros centro, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos, Visagino kūrybos namų kolektyvai ir solistai, Trečiojo amžiaus universiteto Visagino filialo Šokio teatro fakulteto šokėjos.
Toliau mūsų miestą sveikino miestai partneriai. Zambruvo miesto atstovai atvyko kartu su puikia roko grupe „Bill Bord“, atliekančia roko hitus akustine versija. Taip pat sulaukėme puikaus atlikėjo iš Kijevo Olego Petrovičiaus. Pasveikinti mūsų miesto atvyko puikus Baltarusijos Smurgainių liaudies dainų ansamblis „Chutorok“, kurio repertuare – liaudies dainos ir šokiai, Baltarusijos ir Rusijos autorių dainos, folkloro eskizai. Scenoje pasirodė ir Latvijos Dagdos miesto choras „Solversija“.
 Vėliau scenoje pasirodė visaginiečių grupė „Aura“, vadovaujama Vladimiro Salimdžanovo. Paskui visaginiečius scenoje pakeitė svečiai iš sostinės – folkloro ansamblio „Nalšia“ kapela, vadovaujama Audronės Vakarinienės ir pop, R&B muzikos stilių kūrinius atliekantis Rytis Cicinas su šokių kolektyvu-teatru „Rokada“.
 Vakaro kulminacija tapo įspūdingas fejerverkas, nutvieskęs dangų įvairiaspalvėmis žvaigždutėmis. Tikimės, kad šventės akimirkos ilgam išliks Visagino gyventojų bei svečių atmintyje.


VISAGINUI – 40. ŠVENTINIS RENGINIŲ CIKLAS TĘSIASI!

RUGPJŪČIO 1 D.:

14.00 val. – Iškilmingas Visagino savivaldybės tarybos posėdis (Visagino rekreacijos paslaugų centro kompleksas, Ramybės k., Balto g. 1);
15.30 val. – Klounų programa „Linksmas vėjas“ (Klaipėda); Mažųjų visaginiečių pasų įteikimas; Visagino kūrybos namų vaikų fokloro kolektyvo „Radastėlė“ programa, vadovė Inga Cicėnienė (aikštelėje tarp prekybos centro „Domino“ ir Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčios);

Santarvės aikštėje:
17.00 val. – „Visagino skraistė“ ir šventinis koncertas „Gyva žmonių kalba“. Trečiojo amžiaus universiteto Visagino filialo kūrybinė akcija ir miesto mėgėjų meno kolektyvų koncertinė programa;
19.00 val. – Visagino miestų partnerių sveikinimai (Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos kolektyvų meninė programa);
21.00 val. – Grupės „Aura“ koncertinė programa, vadovas Vladimir Salimdžanov;
21.45 val. – Folkloro ansamblio „Nalšia“ kapelos koncertinė programa, vadovė Audronė Vakarinienė;
22.30 val. – Ryčio Cicino koncertinė programa;
23.30 val. – Šventinis fejerverkas;
23.35–01.00 val. – Šventinė diskoteka.


Organizatoriai:

 

 

 

 


VISAGINO 40-MEČIUI SKIRTAS VISAGINIEČIŲ KŪRYBOS ALMANACHAS „VISAGINO AUŠROS“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Renginių organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių datą ir vietą.

Daugiau informacijos apie renginius:
www.visaginas.lt
www.visaginokultura.lt


AKCIJA: PADOVANOK DOVANĄ SAVO MIESTUI!

Visaginui yra ypatingi ir džiaugsmingi 2015–ieji metai, mūsų jaunas miestas švenčia savo 40-metį ir šia proga jame lankysis įvairios delegacijos bei svečiai iš visos Lietuvos ir pasaulio. Siekdami, kad kiekvienas gerbiamas svečias iš mūsų miesto išsivežtų dalelę Jūsų – miesto šeimininkų – svetingumo ir šilumos, kviečiame Jus paruošti rankų darbo dovanėlę, kuri atspindėtų miesto sukaktį, simboliką ir Jūsų išradingumą. Keramika, piešimas, siuvimas ir siuvinėjimas, vėlimas bei medžio drožyba, papuošalai bei mezginiai – tai tik maža dalis Jūsų galimos meninės išraiškos. Sutikite, gauti rankų darbo dovaną, prie kurios yra miesto gyventojo pavardė ir linkėjimas, yra daug maloniau. O ir Jums bus malonu žinoti, kad Visagino miesto–partnerio meras ar kitos Lietuvos savivaldybės oficialus atstovas išsivežė su savimi būtent Jūsų linkėjimą ir meno kūrinį, tad kviečiame Jus prisijungti prie akcijos „Padovanok dovaną savo miestui“ ir parodyti mūsų miesto svečiams, kokie svetingi ir kūrybingi žmonės čia gyvena.

Paruoštas dovanėles galima pristatyti į Visagino savivaldybės informacinį langelį (Parko g. 14, Visaginas, I a.). Prie dovanos būtina pridėti kortelę, kurioje būtų nurodyta darbo autoriaus vardas ir pavardė, amžius bei trumpas palinkėjimas lietuvių arba rusų kalba.

KORTELĖ

Paskutinis atnaujinimas: 2015-08-18 15:14:44


 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                      Miesto schema

 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 42328360
Šiandien apsilankė: 279
Dabar naršo: 89

 

 

 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema