Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31140 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Metodinė medžiaga

NUO RUGPJŪČIO 1 D. ĮSIGALIOJO SAVANORIŠKOS VEIKLOS ĮSTATYMAS

Nuo š. m. rugpjūčio 1 d
. įsigaliojo Savanoriškos veiklos įstatymas, kuriuo remiantis bus sudarytos palankesnės sąlygos šios veiklos plėtrai bei išspręstos įvairios iki šiol praktikoje kylančios problemos, susijusios su savanoriškos veiklos organizavimu. Kartu įsigalios ir Savanoriškos veiklos išlaidų kompensavimo sąlygų ir tvarkos aprašas, todėl bus aiškesnė ir skaidresnė su savanoriška veikla susijusių išlaidų kompensavimo savanoriams tvarka. Iki šiol Lietuvoje nebuvo įstatymo, reglamentuojančio savanorišką veiklą.

Savanoriais – nuo 14 metų
Įstatyme nustatyta, kad savanoriška veikla yra savanorio neatlygintinai vykdoma visuomenei naudinga veikla, kurios sąlygos nustatomos savanorio ir šios veiklos organizatoriaus susitarimu. Savanoriška veikla atliekama laisva valia, neimant atlygio. Savanoriais gali būti tik vyresni kaip 14 metų Lietuvos piliečiai ir Lietuvoje teisėtai esantys užsieniečiai. Taip pat numatyta, kad savanoriui kvalifikacija nėra būtina, bet atsižvelgiant į savanoriškos veiklos vykdymo sričių įvairovę ir specifiką nurodoma, kad savanoriškos veiklos organizatoriai ar atskiras veiklos sritis reglamentuojantys teisės aktai gali nustatyti specialios kvalifikacijos reikalavimus savanoriams (pvz., darbas su vaikais, neįgaliais asmenimis ir pan.).
Siekiant savanorišką veiklą atriboti nuo pelno siekiančios veiklos, įstatyme išvardinamas galimų savanoriškos veiklos organizatorių sąrašas. Jais gali būti Lietuvoje įregistruotos ne pelno organizacijos: labdaros ir paramos fondai, biudžetinės ir viešosios įstaigos, asociacijos, religinės bendruomenės ir bendrijos, tarptautinių visuomeninių organizacijų filialai ir atstovybės, politinės partijos, profesinės sąjungos ir kitos ne pelno siekiančios organizacijos. 
Įstatyme taip pat įtvirtinta, kada savanoriškos veiklos organizatorius turi su savanoriu sudaryti rašytinę savanoriškos veiklos sutartį. Savanoriškos veiklos rašytinė sutartis turi būti sudaroma tuo atveju, kai numatoma savanoriui kompensuoti su savanoriška veikla susijusias išlaidas, ir tuomet, kai sudaryti sutartį pageidauja viena iš šalių.

Kokias išlaidas galima kompensuoti?
Atkreiptinas dėmesys, kokias išlaidas galima kompensuoti savanoriui. Savanoriškos veiklos įstatyme numatytas baigtinis sąrašas pagrindinių su savanoriškos veiklos vykdymu susijusių išlaidų, kurias savanoriškos veiklos organizatorius gali kompensuoti savanoriui: kelionės, nakvynės, maitinimo, pašto, telefono išlaidos, taip pat mokymų, susijusių su savanorio parengimu numatytai veiklai atlikti, išlaidos. Taip pat galima kompensuoti išlaidas savanoriškai veiklai atlikti reikalingoms priemonėms, specialiems drabužiams, savanoriškos veiklos sutarties galiojimo laikotarpiui tenkančias draudimo išlaidas bei kitas tarptautinėse savanoriškos veiklos programose nustatytas išlaidas. Visos kitos išlaidos savanoriui negali būti kompensuojamos.
Savanoriškos veiklos įstatymą galite rasti: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=402802
Savanoriškos veiklos išlaidų kompensavimo sąlygų ir tvarkos aprašą galite rasti: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=404031
 
SADM Ryšių su visuomene skyriaus informacija

IŠLEISTA METODINĖ PRIEMONĖ PRAKTIKAMS, DIRBANTIEMS SU MOKINIŲ SAVIVALDA

Švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ministerijos iniciatyva išleistas buvusios Lietuvos mokinių parlamento narės Agnės Bukavickaitės ir Pilietinių iniciatyvų centro direktoriaus Girvydo Duoblio parengtas leidinys „Savivaldos gidas: mokinių savivaldos organizavimas ir vadyba“.
Šiame leidinyje aprašoma mokinių savivaldos institucijos, kaip vienos iš mokyklos savivaldos institucinio mechanizmo sudedamųjų dalių esmė, reikšmė ir pateikiami praktiniai metodai būdai ir patarimai, kaip galima organizuoti mokinių savivaldos kūrimąsi ir veiklą mokykloje.
Ši knygelė bus naudinga pedagogams ir savivaldybių darbuotojams, besirūpinantiems mokinių savivalda arba ją inicijuojantiems ir organizuojantiems. Taip pat ir mokiniams, norintiems savo mokykloje plėtoti savivaldą.
Leidinio elektroninę versiją rasite čia.

LIETUVOJE VEIKIANČIŲ FONDŲ IR INSTITUCIJOSE ESANČIŲ FINANSAVIMO MECHANIZMŲ SUVESTINĖ

Publikuojame Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos biuro (www.lijot.lt) sudarytą Lietuvoje veikiančių fondų ir institucijose esančių finansavimo mechanizmų suvestinę.
Papildomą informaciją rasite fondų ir institucijose esančių finansavimo mechanizmų interneto svetainėse. Iškilus klausimams, kreipkitės į Jaunimo reikalų koordinatorių L. Abarių (Parko g. 14, 208 kab., el. paštas jaunimas@visaginas.lt , tel. (8 386) 34 476, mob. tel. 8 655 24 307).

PELNO NESIEKIANČIŲ ORGANIZACIJŲ APMOKESTINIMO YPATUMAI

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos informuoja, kad atnaujintas leidinys „Pelno nesiekiančių organizacijų apmokestinimo ypatumai“.
Minėtas leidinys atnaujintas, atsižvelgiant į mokesčių pasikeitimus 2009 metais.

Atnaujintą leidinį rasite čia.  

PROJEKTINĖS PARAIŠKOS RENGIMAS

Šie metodinė priemonė skirta pradedantiems nedidelių projektų autoriams ir parengta vien tik remiantis sava patirtimi, sukaupta rašant, talkinant rašyti nedidelius biudžetinius projektus bei atliekant jų vertinimą. Rengiant projektinę paraišką, tai negali būti traktuojama kaip vienintelė teisinga priemonė, visada būtina vadovautis konkurso aprašymu, apsilankyti programos pristatyme, užduoti klausimus.
Tikime, kad ši metodinė priemonė bus naudinga ne tik jaunimui, bet ir visiems projektinių paraiškų rengėjams.

Projekto metodika

Paskutinis atnaujinimas: 2018-03-22 11:20:24


 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                      Miesto schema

 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2020     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 41835619
Šiandien apsilankė: 1079
Dabar naršo: 97

 

 

 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema